Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątek oczekuje na decyzję ministerstwa

W dniu 28 marca 2019 roku Wójt Gminy Piątek złożył w Łódzkim Urzędzie  Wojewódzkim w Łodzi wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego,  o nadanie statutu miasta miejscowości Piątek. Po rozpatrzeniu w Urzędzie Wojewódzkim i uzyskaniu poparcie przez Wojewodę Łódzkiego wniosek został przesłany do Ministerstwa, gdzie obecnie oczekuje na rozpatrzenie.
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna z dnia 12 czerwca 2019 r. w artykule ?Wojna o granice i nowe przepisy utopiona w przedwyborczych rozgrywkach? wniosek o nadanie statusu miasta miejscowości Piątek jest jednym z pięciu wniosków o nadanie statusu miasta jakie wpłynęły w bieżącym roku do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obok Piątku o nadanie statusu miasta ubiegają się jeszcze: Lututów (woj. łódzkie), Czerwińsk nad Wisłą (woj. mazowieckie), Skarbimierz-Osiedle (woj. opolskie) i Klimontów (woj. świętokrzyskie).  Decyzje w tej sprawie zapadną do końca lipca.

Skip to content