Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątoklasiści z Piątku w Centrum Nauki w Łodzi

W środę, 30 marca 2022 r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  pod opieką nauczycielek: Agnieszki Psiurskiej-Wujcik, Aleksandry Raj i Magdaleny Siudy wyjechali do kręgielni i experymentarium w Łodzi. Przez godzinę uczniowie aktywnie spędzali czas grając w kręgle. Następnie cała grupa zjadła posiłek w ulubionej przez uczniów restauracji.

Ostatnim, a może wręcz głównym punktem wycieczki było Centrum Nauki ?Experymentarium? tzw. dziecięce centrum naukowo-edukacyjne z różnorodną ofertą interaktywnych gier, wystaw i warsztatów. ?Experymentarium? mieści się w największym w Polsce obiekcie handlowo-rozrywkowym, słynnej Manufakturze. Dzięki temu dojazd do niego jest łatwy, a planując wizytę, można także korzystać z wielu znajdujących się w pobliżu atrakcji. Już sama nazwa experymentarium podkreśla, że najważniejsze są w nim doświadczenia pobudzające kreatywność. W ten sposób nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Piątoklasiści, pod opieką nauczycieli, oglądali wystawę składającą się z różnych urządzeń i stanowisk interaktywnych, które pozwalają zrozumieć prawa fizyki. Przekonali się, że nauka to nie tylko wzory, zakuwanie na pamięć i abstrakcyjne teorie największych mistrzów – to także świetna zabawa światem. Doświadczyli, więc wielu atrakcji kryjących się na miejscu! Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat prądu. Sprawdzali, które materiały są izolatorami, a  które przewodnikami.

Wszyscy z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Łączenie nauki poprzez zabawę to doskonała metoda nauczania i doświadczania.

tekst i foto: SP w Piątku

Translate/Перекладач
Skip to content