Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Powitanie lata 2018 w Konarzewie

W niedzielę 24 czerwca2018 o godz. 14.30 w Konarzewie rozpoczął się festyn pn. Powitanie Lata, którego organizatorami były Panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Konarzewie, na czele z Panią Prezes – Teresą Sokół oraz Gmina Piątek, na czele z Panem Wójtem – Krzysztofem Lisieckim. Impreza współfinansowana przez Gminę Piątek w ramach realizacji zadania publicznego „Bawmy się w Konarzewie”.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała, to jednak wszystkie punkty programu zostały wykonane. Na początek ciepła i humoru dodały panie Ewelina Kotarska Sakiewa, Ania Jędrzejewska Grabara i Agnieszka Zielińska w skeczu z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Następnie było na sportowo, czyli występ sportowców UKS Suples z Łodzi, który poprowadził medalista Mistrzostw Polski i Europy Łukasz Góral, a potem rozegrany został mecz piłki nożnej. Na boisko wkroczyli Samorządowcy Gminy Piątek, na czele z Panem Wójtem Krzysztofem Lisieckim oraz zawodnicy z Konarzewa. Po zaciętym boju wygrała drużyna Konarzew. A było o co walczyć, Puchar ufundował Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, pan Bronisław Węglewski, który zwycięzcom wręczyła Małgorzata Gabryelczak – przewodnicząca Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego reprezentowała również pani Sylwia Skulimowska – redaktor naczelny miesięcznika „W Nowej Roli”.
Po meczu rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy wianek z kwiatów polnych, w którym 3 główne nagrody ufundował Pan Tomasz Wasik – inwestor ENERGOSFERY, która już wkrótce powstanie w Konarzewie oraz firma WOLTAN. Występ Zespołu Pieśni i Tańca w Mąkolicach dodał imprezie ludowego charakteru. Dzieci po harcach na darmowych zjeżdżalniach przystąpiły do malowania w konkursie o tematyce „LATO” – nagrody w tym konkursie zostały ufundowane przez HURTAP SA, ENERGOSFERĘ oraz dodatkowo za 1 miejsce ufundowali Państwo Joanna i Leszek Błociszowie. Nie zabrakło też chętnych do wzięcia udziału w konkursie tematycznie związanym z Konarzewem, gdzie większość rolników zajmuje się produkcją mleka – czyli „Mleko i jego przetwory” a nagrody zostały ufundowane przez OSM w Łowiczu. Wspólne oglądanie meczu Polska – Kolumbia było ostatnim punktem programu.
Panie ze SKwK przygotowały kawiarenkę z ciastami, można było podziwiać wystawę pani Basi Garus, koronki pani Stanisławy Kowalewskiej, wyroby z papierowej wikliny oraz skorzystać z doradztwa firm ITV MDIA SP.Z O.O. i novaFarm z Makowa Koloni.
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, sponsorom, wolontariuszom, i tym, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

tekst: Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie
foto: Sylwia Skulimowska

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content