Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Przedwakacyjne spotkanie z policjantami

We wtorek, 18 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie tuż przed wakacjami przedszkolaków i uczniów szkoły odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Piątku – sierż. szt. Patryk Kubiak i sierż. szt. Krzysztof Sidorowicz. Przeprowadzili pogadankę na temat zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjanci uwrażliwiali uczniów na niebezpieczeństwa czyhające w trakcie beztroskiego wypoczynku – udary słoneczne, utonięcia niebezpieczeństwa podczas przechodzenia przez pasy czy podczas jazdy rowerem.

Dzielnicowi  przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych, przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami osób dorosłych, które mogą wyrządzić krzywdę dzieciom – częstowaniem cukierkami czy porwaniami. Apelowano do najmłodszych, aby nie wchodzili do strefy prac polowych. Jeżeli starsze dzieci pomagają w pracy dorosłym, należy  upewnić się, że maszyny rolnicze są sprawne technicznie i ich użycie nie spowoduje tragedii.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały cennych rad , chętnie zadawały pytania. Na zakończenie dzielnicowi uświadomili uczniom, iż przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych dni od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych sytuacji. Spotkanie przebiegło w miłej  i rodzinnej atmosferze.

Uczniowie i nauczyciele dziękują za całoroczną współpracę. Tego typu spotkania zawsze stanowią doskonałą okazję, aby przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka niezmierna ważna jest współpraca.

tekst i foto: SP w Czernikowie

 

 

 

Skip to content