Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Przedwakacyjne spotkanie z policjantką

Zbliżają się wakacje. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie dnia 16 czerwca 2021r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji z Łęczycy – panią Emilią Augustyniak z Zespołu do Spraw Nieletnich. Tematem przewodnim spotkania było ? Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji?.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych:  uczniowie klas 0-III oraz młodzież klas IV-VIII. Uczniowie mieli okazję wysłuchać o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia podczas letniego wypoczynku oraz pobytu w domu bez opieki rodziców. Podczas prelekcji pani policjantka ostrzegała także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Szczególną uwagę pani funkcjonariusz zwróciła na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz  o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się. Przypomniała jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Zasygnalizowała, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w  miejscu zamieszkania czy na zorganizowanych wyjazdach zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Ponadto pani policjantka przypomniała o niebezpieczeństwie i zagrożeniach, jakie mogą  spotkać uczniów w ruchu drogowym np. przechodząc przez pasy w słuchawkach bądź z telefonem. Apelowała do najmłodszych, aby nie wchodzili do strefy prac polowych. Jeżeli starsze dzieci pomagają w pracy dorosłym, należy  upewnić się, że maszyny rolnicze są sprawne technicznie i ich użycie nie spowoduje tragedii. Pani funkcjonariusz uczuliła również starszych uczniów na zagrożenia płynące z Internetu, przypomniała o odpowiedzialności karnej nieletnich, o właściwym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz niebezpieczeństwach związanych z cyberprzemocą. Niezależnie od wieku trzeba uważać na niebezpieczeństwa płynące z sieci. Na koniec  uczniowie przyjęli od pani policjantki życzenia udanych, ciepłych wakacji, spędzonych aktywnie, ale bezpiecznie. Funkcjonariuszka rozdała młodszym dzieciom  kolorowanki ?Bezpieczne wakacje? , natomiast starszym uczniom przekazała ulotki z numerami alarmowymi i zasadami wzywania pomocy.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content