Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Realizują projekt „Pomagamy Ukrainie”

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie od 1 maja br. realizuje projekt „Pomagamy Ukrainie” w Programie „Działaj Lokalnie”, którego celem jest wspieranie społeczności ukraińskiej, która wskutek wojny przybyła do Polski -m.in. do naszej gminy. Zakupione zostały środki czystości, artykuły spożywcze, koce, ręczniki i pościel.

W dniu 20 maja, zakupy dokonane w ramach projektu „Pomagamy Ukrainie” zostały przekazane do sali OSP/GOK w Piątku, gdzie wolontariusze zajmują się bezpośrednim wydawaniem potrzebującym #piatekdlaukrainy . Dziękujemy za współpracę Towarzystwu Miłośników Piątku i Okolic. Kwota dofinansowania wynosi 5 700,00 złotych! Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM”.
Dziękujmy wszystkim wolontariuszom za wkład osobowy oraz za użyczenie środków transportu.
Teresa Sokół – koordynator projektu

tekst i foto: SK w Konarzewie

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content