Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Realizują projekt ?Pomagamy Ukrainie?

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie od 1 maja br. realizuje projekt ?Pomagamy Ukrainie? w Programie ?Działaj Lokalnie?, którego celem jest wspieranie społeczności ukraińskiej, która wskutek wojny przybyła do Polski -m.in. do naszej gminy. Zakupione zostały środki czystości, artykuły spożywcze, koce, ręczniki i pościel.

W dniu 20 maja, zakupy dokonane w ramach projektu „Pomagamy Ukrainie? zostały przekazane do sali OSP/GOK w Piątku, gdzie wolontariusze zajmują się bezpośrednim wydawaniem potrzebującym #piatekdlaukrainy . Dziękujemy za współpracę Towarzystwu Miłośników Piątku i Okolic. Kwota dofinansowania wynosi 5 700,00 złotych! Dofinansowano ze środków Programu ?Działaj Lokalnie? Polsko ? Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ?POLCENTRUM?.
Dziękujmy wszystkim wolontariuszom za wkład osobowy oraz za użyczenie środków transportu.
Teresa Sokół ? koordynator projektu

tekst i foto: SK w Konarzewie

Skip to content