Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Słodka lekcja w Czernikowie

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie  uczniowie klas I-III  wzięli udział w ciekawej lekcji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pszczół. Zajęcia przeprowadził  p. Jarosław Wasiak – Prezes Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łęczyckiej. Podczas tego spotkania dzieci szukały odpowiedzi na pytania: „Jakie są ulubione owoce?”, „Bez których warzyw nie moglibyśmy żyć?” ,” Jak przebiega proces zapylania?”, Jak pomóc zapylaczom?”, „Jakie są właściwości i produkty pszczele? „, ” Jakie są zwyczaje pszczelej rodziny?”

Tego dnia uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda życie w ulu, spróbować pysznego  miodu oraz pyłku pszczelego, zobaczyć wyroby z pszczelego wosku, a także przymierzyć kapelusze pszczelarskie. Prelekcję zorganizowała p. Ewelina Kucharska.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content