Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spektakl profilaktyczny w szkole w Czernikowie

Dnia 23 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbył się spektakl profilaktyczny grupy z Torunia pt. ?Zaplątani w sieci?. W spektaklu poruszony został problem cyberprzemocy, bezpieczeństwa  w Internecie, zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień. Aktorzy w sposób zabawny, a jednocześnie edukacyjny przedstawili, metody korzystania ze smartfonów i tabletów chroniące nas przed uzależnieniem. Przygoda Żółwika Florka uświadomiła nam, jak bardzo możemy skrzywdzić drugą osobę, kiedy prezentujemy obraźliwe i nieprawdziwe informacje na jej temat. W spektaklu pokazano  również, jak  w ciekawy sposób spędzać czas wolny, niekoniecznie siedząc przed szklanym ekranem telewizora lub komputera.
Przedstawienie było uniwersalne ze względu na kabaretową formę oraz umiejętność dostosowania gry przez aktorów do różnej grupy wiekowej. W czasie spektaklu dzieci miały niepowtarzalną okazję uczestniczenia w  zabawie  z aktorami.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content