Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie z lokalną poetką

Uczniowie klas trzecich, którzy biorą udział w innowacji pedagogicznej opracowanej przez swoje wychowawczynie p. Arletę Osiecką i p. Małgorzatę Tomczyk  ?Czytanie potrzebne jak drugie śniadanie? zaprosili do swojej klasy lokalną poetkę – Panią Barbarę Garus.
Gość jest  autorką tomiku wierszy  ?W duszy gra? wydanego przez fundację ?Zielony Piątek? w ramach projektu ?Grant na lepszy start? oraz wielu jeszcze nie wydanych ale skrzętnie notowanych  wierszy. Wysłuchali czytanych wierszy zaproszonego gościa i rozmawiali o poezji. Zadawali pytania dotyczące pasji Pani Basi, słuchali opowieści o pierwszych wierszach i momentach w których powstawały, próbowali swoich sił w rymowaniu. Dzieciaki były zachwycone trafnością spostrzeżeń gościa, które przeradzały się w wiersze o przyrodzie. Spotkanie z ekspertem zaowocowało wpisem do zeszytu lektur, do szkolnej kroniki i postanowieniem, że podejmą próbę napisania, krótkiego wiersza.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content