Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Styropianowe odpady odbierze Recykler Styropianu

Recykler Styropianu to nowoczesna firma zajmująca się gospodarką odpadami styropianowymi. Przyjmuje i poddaje recyklingowi odpady styropianowe od klientów indywidualnych, sklepów, firm produkcyjnych i budowlanych. Posiada stosowne zezwolenia na transport i zbieranie odpadów. Styropian przyjmuje w Punkcie Zbiórki w Łodzi lub własnym transportem odbiera bezpośrednio od Klienta. Nowoczesna baza maszynowa i transportowa oraz wysoce wykwalifikowany zespół stawia firmę w czołówce branży recyklingu.

Firma specjalizuje się w zbieraniu odpadów styropianowych a następnie ich przetwarzaniu w celu ochrony środowiska poprzez odzysk. Styropian to 98% powietrza i tylko 2% polistyrenu, który jest odzyskiwany i przetwarzany na plastik.

Recykler Styropianu obsługuje klientów indywidualnych, sklepy, domy handlowe oraz firmy produkcyjne i budowlane. Dla dostawców większych ilości, powyżej 20m3/miesiąc oferuje korzystne warunki odbioru.
Firma przyjmuje styropian każdego rodzaju, opakowaniowy ? po sprzęcie elektronicznym RTV-AGD-IT, meblach, lekach, przędzach, budowlany ? ścinki po montażu termoizolacji, oczyszczone odpady po demontażu, poprodukcyjny ? odpady z plotera, ścinki, zrzynki, negatywy czy wadliwe kształtki z produkcji opakowań i kształtek styropianowych, pospożywczy ? typu skrzynki, pojemniki po mrożonkach, owocach, rybach, grzybach, pomidorach, sadzonkach, rosadach.

Przed oddaniem odpadów należy usunąć ze styropianu naklejki, beton, piankę montażową, siatkę, papę itp. a następnie zapakować w worki foliowe przezroczyste, w taki sposób, aby możliwe było określenie czystości odpadu. W Punkcie Zbiórki firma BEZPŁATNIE udostępnia duże worki o pojemności od 400 do nawet 2000 litrów.

Odpowiednio przygotowane i popakowane odpady styropianowe w dowolnej ilości można dostarczać do Punktu Zbiórki w Łodzi przy ul. Józefów 36 od poniedziałku do piątku w godzinach 8 ? 16.

Istnieje także możliwość odbioru odpadów styropianowych w każdej ilości bezpośrednio od klienta z domu, budowy czy przedsiębiorstwa ? koszty odbioru ustalane są indywidualnie. Odbiór możliwy jest praktycznie na obszarze całej Polski, ale Recykler Styropianu głownie działa na terenie miasta Łodzi i okolic ? tj. Rzgów, Ksawerów, Pabianice, Andrespol, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki, Zgierz, Stryków, Brzeziny. Posiada transport o różnych gabarytach od dostawczaka 26m3, po dużą solówkę 65m3 aż po ogromnego TIRa 100m3.

BEZPŁATNIE Recykler Styropianu przyjmuje odpowiednio przygotowane i popakowane odpady styropianowe w Punkcie Zbiórki.

Firma nie przyjmie zanieczyszczonych odpadów styropianowych. Jeśli jednak dojdzie do tego, może obciążyć dostawcę kwotą 270zł netto za 1m3 śmieci. Kierowca po przyjeździe do klienta ma prawo nie przyjąć zabrudzonego odpadu, jednak opłatę za umówiony przyjazd nadal należy uregulować.

Recykler Styropianu potwierdza w rejestrze BDO dokumenty poświadczające przekazanie odpadu ? ?Karty przekazania odpadu? ? KPO. Posiada wszystkie stosowne pozwolenie na transport i zbieranie odpadów styropianowych wraz z wpisem do BDO o kodach: 15 01 02 ? Opakowania z tworzyw sztucznych -> styropian opakowaniowy, 17 02 03 ? Tworzywa sztuczne ? styropian budowlany i 07 02 13 Odpady tworzyw sztucznych ? odpady poprodukcyjne.

Recykler Styropianu – ul. Józefów 36, 93-614 Łódź

NIP: 982-03-52-642
REGON: 368262278
Nr BDO: 000016159

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku 8:00 ? 16:00

Telefon kom.: +48 792-860-301

E-mail: biuro@recyklerstyropianu.pl

Skip to content