Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Święto Pluszowego Misia w Środku Polski

W piątek 23 listopada duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszaki opanowały całe przedszkole w Piątku. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.
W Gminnym Przedszkolu w Piątku obchodzenie tego święta to już tradycja – w tym roku jednak wyjątkowa, bo tematycznie połączona z obchodami 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Miś Patriota” zabrał wszystkie dzieci w podróż po Polsce. Podczas zabawy dzieci nie mogło zabraknąć historii pluszowego misia, wierszy i piosenek tematycznie związanych z naszym ulubieńcem. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną pt. „Misie znane i nieznane”. W dalszej części spotkania „Miś Patriota” zabrał wszystkie dzieci w niezwykłą podróż po najważniejszych miastach Polski. Na każdej stacji dzieci razem z „Misiem” poznawały charakterystyczne zabytki, legendy i tańce. Na końcu wyprawy przedszkolaki dotarły do Piątku – naszej małej Ojczyzny, gdzie poznały historię Misia o którym jeden z mieszkańców naszej gminy nagrał film. Filmowy Miś odwiedził przedszkolaków i wspólnie z nimi świętował urodziny „Misia Patrioty”.
Urodzinowe przyjęcie nie mogło się odbyć bez prezentów, dlatego w minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki pracowały nad wykonaniem urodzinowej niespodzianki. Grupa „Misie” przygotowała Osypki, „Smerfy”- obrazek Misia Patrioty, „Słoneczka”- Akwarium, „Pszczółki”-Pierniki Toruńskie, „Ekoludki”- Godło i Serduszko w barwach narodowych, a „Jagódki” – Pudełko z muszelkami na skarby.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” nastąpiła degustacja urodzinowego tortu. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom od „Misia Patrioty”, a wszystkie dzieci medal „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka „Misiowa Fotobudka” w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kochany Misiu, za rok z przyjemnością przyjdziemy na Twoje urodziny. Do zobaczenia. Serdeczne podziękowania składamy pani Paulinie Podstawskiej za wykonanie „Misiowej Fotobudki” oraz za pomoc przy przygotowaniu Misiowego tortu.
tekst i foto: Gminne Przedszkole w Piątku

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content