Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Święto Pluszowego Misia w Środku Polski

W piątek 23 listopada duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszaki opanowały całe przedszkole w Piątku. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem ? Misiem.
W Gminnym Przedszkolu w Piątku obchodzenie tego święta to już tradycja – w tym roku jednak wyjątkowa, bo tematycznie połączona z obchodami 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Miś Patriota? zabrał wszystkie dzieci w podróż po Polsce. Podczas zabawy dzieci nie mogło zabraknąć historii pluszowego misia, wierszy i piosenek tematycznie związanych z naszym ulubieńcem. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną pt. „Misie znane i nieznane?. W dalszej części spotkania „Miś Patriota? zabrał wszystkie dzieci w niezwykłą podróż po najważniejszych miastach Polski. Na każdej stacji dzieci razem z ?Misiem? poznawały charakterystyczne zabytki, legendy i tańce. Na końcu wyprawy przedszkolaki dotarły do Piątku ? naszej małej Ojczyzny, gdzie poznały historię Misia o którym jeden z mieszkańców naszej gminy nagrał film. Filmowy Miś odwiedził przedszkolaków i wspólnie z nimi świętował urodziny ?Misia Patrioty?.
Urodzinowe przyjęcie nie mogło się odbyć bez prezentów, dlatego w minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki pracowały nad wykonaniem urodzinowej niespodzianki. Grupa ?Misie? przygotowała Osypki, ?Smerfy?- obrazek Misia Patrioty, ?Słoneczka?- Akwarium, ?Pszczółki?-Pierniki Toruńskie, ?Ekoludki?- Godło i Serduszko w barwach narodowych, a ?Jagódki? – Pudełko z muszelkami na skarby.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat? nastąpiła degustacja urodzinowego tortu. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom od „Misia Patrioty?, a wszystkie dzieci medal „Przyjaciela Pluszowego Misia?.

W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka „Misiowa Fotobudka? w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kochany Misiu, za rok z przyjemnością przyjdziemy na Twoje urodziny. Do zobaczenia. Serdeczne podziękowania składamy pani Paulinie Podstawskiej za wykonanie ?Misiowej Fotobudki? oraz za pomoc przy przygotowaniu Misiowego tortu.
tekst i foto: Gminne Przedszkole w Piątku

Skip to content