Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w podstawówce w Piątku

W  dniu 16 października 2019 roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  wzięła udział w akcji „Po łęczyckim krążą książki? – Szkolnej Sztafecie Czytelniczej promującej czytelnictwo.
Akcja  zorganizowana została przez Bibliotekę Pedagogiczną  w Łęczycy, koordynatorem w podstawówce w Piątku była bibliotekarka  Marzena Sukiennik. Ideą przewodnią akcji było przekazywanie dalej czytelniczej pałeczki oraz zaangażowanie możliwie dużej społeczności szkolnej. Uczniowie przychodzili klasami wraz ze swoimi nauczycielami do biblioteki szkolnej by wziąć  udział  w czytaniu.
W naszej bibliotece szkolnej do czytania wybrana została książka z dreszczykiem autorstwa Arthura Conana Doyle pt.Przygody Sherlocka Holmesa. Tytuł wskazuje czytelnikowi, kto jest bohaterem książki i że to wokół perypetii tej postaci słynnego detektywa skoncentrowana jest akcja książki, w którego ręce trafiają niezwykłe i skomplikowane zagadki kryminalne – powiedziała p. Krystyna Grabowska, dyrektor SP w Piątku.
Celem akcji było podkreślenie roli książki i czytania w życiu każdego człowieka.  Zachęcanie uczniów do czytania, korzystania z zasobów biblioteki oraz promocja bibliotek szkolnych powiatu łęczyckiego i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym. W akcji uczestniczyli 139 uczniów z  klas IV ? VIII pod opieką swoich wychowawców.  Miłym faktem jest to, że uczniowie chętnie czytali książkę, a co najważniejsze – wypożyczyli ją, by dokończyć czytanie w domu.
tekst i foto: SP w Piątku

 

 

Skip to content