Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczennice z Czernikowa na Narodowym Czytaniu w Łęczycy

Dnia 9 września 2019 roku uczennice Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, Zuzanna Bartczak i Wiktoria Mikołajczyk, pod opieką p. Eweliny Kucharskiej wzięły udział w łęczyckim Narodowym Czytaniu. Po raz piąty organizatorami akcji były: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Łęczycy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz z Zespołem Placówek Edukacyjno ? Wychowawczych w Łęczycy.
Na tegoroczne Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem polskich nowel, obrazujących sto lat dziejów Polski. Do wspólnego czytania organizatorzy zaprosili przedstawicieli łęczyckiego samorządu miejskiego i powiatowego, duchowieństwo oraz dzieci i młodzież szkół naszego powiatu.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content