Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Czernikowa pobiegli w łęczyckim biegu z okazji 100-lecia odzyskania Niepodleglości

W środę, 19 września 2018r. odbył się w Łęczycy bieg upamiętniający 100 ? lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Łęczycki rynek w mgnieniu oka zapełnił się  biało- czerwonymi barwami. Choć tematyka utraty przez państwo polskie suwerenności znana jest dzieciom jedynie z kart historii, ochoczo podjęli oni wyzwanie uczestnictwa w konkursie, bowiem cel był niezwykle szczytny. Fantastyczna atmosfera napawała optymizmem, budziła wśród uczestników zdrową rywalizacją – chęć walki fair play o jak najlepsze miejsca na podium.

Bieg odbywał się w następujących kategoriach wiekowych:
– klasy I- II z podziałem na dziewczęta i chłopców (dystans 500m)
– klasy III ?IV z podziałem na dziewczęta i chłopców (dystans 500m)
– klasy V ? VIII i gimnazja z podziałem na dziewczęta i chłopców (dystans 1000m)
– szkoły średnie z podziałem na dziewczęta i chłopców (dystans 2000m)
– dorośli z podziałem na kobiety i mężczyzn (dystans 2000m)

Również i przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie stanęli do rywalizacji w biegu. Reprezentacja szkoły liczyła 34 uczniów. Opiekunką uczniów była p. Ewa Topińska.

W kategorii klas I ? II wśród chłopców startowało 99 zawodników. Najlepszym zawodnikiem ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie w tej kategorii wiekowej okazał się być Mróz Igor, który zajął 28 miejsce.

W kategorii klas III-IV  wśród dziewcząt startowało 17 zawodniczek. Najlepszą zawodniczką była Mróz Wiktoria, która zajęła 7 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców startowało 32 zawodników. Najszybszym spośród nich był Kordjalik Szymon, który uplasował się na 18 miejscu.

Najliczniejszą grupą, która reprezentowała Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Czernikowie była  grupa uczniów należąca do kategorii  klas V-VIII oraz przedstawicieli gimnazjum (13 dziewcząt i 8 chłopców). Zawodniczek, które rywalizowały ze sobą było w sumie 95. Najlepszą uczestniczką biegu z naszej szkoły okazała się być Kubiak Martyna, która zajęła 6 miejsce. Warto zaznaczyć, że dziewczynka ta po raz pierwszy brała udział w takim biegu.

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców udział wzięło 120 zawodników. Najlepszym okazał się Kwapisz Nikodem, który zajął 4 miejsce, zaś tuż za nim uplasował się Stańczyk Damian na 5 miejscu.

Biorący udział w biegu uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Każdy z uczestników ukończył bieg, dzięki któremu mógł sprawdzić swoje umiejętności. Uczestniczyć w takiej rywalizacji i zająć tak wysokie miejsca to wielki sukces i ogromna duma!!!
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content