Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Czernikowa złożyli kwiaty i zapalili znicze

W dniu 30 października 2019r.w ramach akcji ?Szkoła pamięta?? uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie złożyli kwiaty i zapalili znicze odwiedzając pomnik ?Krzyż?? upamiętniający zamordowanych 80 lat temu przez Wehrmacht mieszkańców Piątku.

Dzieje ojczyste ? wypełnione bohaterstwem i codziennym trudem przodków, pełne są heroizmu  i chwały, ale również tragedii, zwątpienia, a nawet niegodziwości ? ten bagaż minionych czasów wszyscy powinniśmy poznać. Istotne jest budzenie przekonania, że nie można budować przyszłości bez pamięci historycznej. Rozbudzanie zainteresowań własną przeszłością, swojej rodziny oraz historią lokalną i regionalną są podstawą budowania szacunku dla innych ludzi.

Kształtowanie zrozumienia dla takich wartości jak: prawda, dobro, sprawiedliwość, piękno, rozwijanie wrażliwości moralnej i estetycznej oraz rozwijanie wyobraźni historycznej są bardzo ważnym elementem postaw patriotycznych w dzisiejszych czasach.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content