Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z piątkowskiej podstawówki uczą się pływać

Już kolejny raz uczniowie piątkowskiej podstawówki z klas I ? III wykorzystują czas wolny na udział w atrakcyjnych zajęciach powszechnej nauki pływania, nabywając nowe sprawności. Szkoła bierze udział w kolejnym etapie projektu unijnego ?Umiem pływać? współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.
Już od 07.09.2021r. uczniowie zaczęli swoją przygodę z wodą.  Pan Burmistrz Piątku wyasygnował na ten cel potrzebne fundusze stanowiące wkład własny projektu, a szkolna koordynatorka działania p. A. Osiecka wspierana przez wychowawczynię klasy II a p. M. Tomczyk doprecyzowały wszystkie potrzebne terminy i odbył się pierwszy wyjazd na basen.

W I turze pojechali uczniowie klas drugich i III a pod opieką wychowawczyń. Dzieci uczyły się sztuki pływania na basenie ?Wodnik? w Ozorkowie. Tam pod opieką  wykwalifikowanej kadry instruktorów p. Konrada, p. Tomasza i p. Agnieszki dzieciaki oswajają się z wodą i zdobywają kolejne stopnie : Rybka, Foka, Nurek i ostatni stopień zakończony egzaminem sprawności Delfinek. Zajęcia sportowe z zakresu nauki pływania odbywają się trzy razy w tygodniu i jak na razie wszyscy zadowoleni i pełni werwy uczą się pływać.
Jesteśmy podzieleni na trzy zespoły i każdy zespół stara się jak może, aby sprostać wymaganiom i jak najlepiej wykonywać kolejne zadania na poszczególne sprawności – zaznaczyają opiekunowie grup.
Nasi uczniowie poza nauką pływania znakomicie się bawią w wodzie. Zdecydowana większość po raz pierwszy była na basenie i dla nich to ogromne przeżycie i może jedyna szansa na zdobycie tej umiejętności, która na pewno przyda się w życiu, a może któreś dziecko odkryje w sobie nową pasję i wyrośnie na ?drugą? Otylię Jędrzejczak lub  Michaela Phelpsa. Czego wszystkim serdecznie życzymy – podsumowała zajęcia Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content