Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie – o bezpieczeństwie podczas wakacji

Zbliżają się wakacje, czas relaksu, rodzinnych wypraw, zabaw i wspaniałych wrażeń. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Czernikowie w dniu 21 czerwca 2023r. odbyła się pogadanka z przedstawicielami Posterunku Policji w Piątku – st. post. Eweliną Lewandowską i mł.asp. Pawłem Anuszkiewiczem.

Tematem przewodnim spotkania było „Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia podczas letniego wypoczynku oraz pobytu w domu. Podczas prelekcji dzielnicowi ostrzegali także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Szczególną uwagę zwrócono na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika. Policjanci przypomnieli jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Zasygnalizowano, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w  miejscu zamieszkania czy na zorganizowanych wyjazdach zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Apelowano, aby dzieci nie wchodziły do strefy prac polowych. Jeżeli pomagają w pracy dorosłym, należy  upewnić się, czy maszyny rolnicze są sprawne technicznie i ich użycie nie spowoduje tragedii.

Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Uczulono również starszych uczniów na zagrożenia płynące z Internetu, przypomniano o właściwym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz niebezpieczeństwach związanych z cyberprzemocą.

tekst i foto: SP w Czernikowie

 

 

 

Skip to content