Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie odbyły się zajęcia „Klikam z głową”

Dnia 15 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie gościli przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy zapoznali uczniów klas I-III i IV-VI z głównymi założeniami kampanii  ? Klikam z głową?. Celem kampanii jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa w Internecie,  a w szczególności edukowanie młodych użytkowników z zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów. Uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci, ochrona przed cyberprzemocą.

Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie o tym, że nie wolno podawać swoich danych osobowych, haseł, wysyłać zdjęć, samodzielnie  instalować aplikacji na telefon, laptop lub smartfon. Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę, starsi film – dyskutowali dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Pogadanka ta wzbogaciła świadomość uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Mamy nadzieję, że uczniowie z „głową” będą surfować, bezpiecznie będą korzystać z grania online, oglądać filmy i korzystać z serwisów edukacyjnych dzięki czemu unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem. Dzieci uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych zajęciach ? każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz drobny upominek.
tekst i foto: SP Czerników

Skip to content