Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Piątku – dziewięć par świętowało Jubileusz Złotych Godów

W sobotę 26 września 2020 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piątku odbyła się uroczystość Złotych Godów. W tym roku w Gminie Piątek Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło 9 par.

Ze względów zachowania wymogów sanitarnych spowodowanych epidemią Corvid-19 uroczystość odbyła się w dwóch turach. Pierwsi Jubilaci ? Państwo: Zofia i Lucjan Filipczakowie, Barbara i Władysław Osieccy, Helena i Marian Sicińscy oraz Anna i Władysław Wiśniewscy uroczystość rozpoczęli o godz. 16.00.
Po godzinnej przerwie, podczas której przeprowadzono dezynfekcję sali i sprzętów o godzinie 18.00 rozpoczęła się druga tura uroczystości, której bohaterami byli Państwo: Marianna i Władysław Jaroszewscy, Henryka i Andrzej Kondrasowie, Henryka i Henryk Skopiakowie, Lucyna i Czesław Stawińscy oraz Wanda i Zdzisław Stępniakowie.

Po powitaniu dostojnych Jubilatów oraz ich rodzin przez Burmistrza Krzysztofa Lisieckiego, Renatę Lepalczyk – Sekretarz Gminy oraz Daniela Gorącego ? Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piątku pary małżeńskie odnowiły złożoną pół wieku temu przysięgę małżeńską. Następnie Burmistrz Piątku odznaczył Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta  RP. Tradycyjnie uroczystość zakończyła symboliczna lampka szampana i życzenia, które wraz z kwiatami Jubilaci otrzymali od władz samorządowych miasta i gminy oraz rodzin, i znajomych.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz spełnienia wszystkich marzeń  i  kolejnych  wspólnie  przeżytych  lat.

Skip to content