Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Z Radiem Q Piątek świętował odzyskanie praw miejskich i witał Nowy 2020 Rok

Sylwester 2019 to wyjątkowa noc dla geometrycznego środka Polski. Wraz z Radiem Q Mieszkańcy nie tylko powitali Nowy 2020 Rok, ale przede wszystkim świętowali odzyskanie po 150 latach praw miejskich.

Sylwestrowa zabawa na piątkowskim Rynku wystartowała punktualnie o godz. 22. Do tańca porwał Mieszkańców i Gości rewelacyjny DJ – Mateusz Winiarski – szef anteny Radia Q. Znane i lubiane przeboje oraz zaproszenie do wspólnej zabawy spowodowały, że plac przed sceną szybko zapełnił się tańczącymi.
Na kilka minut przed północą DJ mikrofon przekazał zaproszonym na scenę organizatorom oraz zaproszonym gościom, a na antenie Radia Q rozpoczęła się bezpośrednia relacja z wydarzenia. Jako pierwszy życzenia dla Mieszkańców Miasta Piątek złożył Senator RP Przemysław Błaszczyk. Gratulacje z odzyskania praw miejskich i życzenia na Nowy Rok przekazali Mieszkańcom również: Wojciech Zdziarski – Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego oraz Daniel Gorący – Przewodniczący Rady Gminy Piątek.

W ostatnich minutach starego roku Wójt Krzysztof Lisiecki odebrał z rąk Barbary Garus i Andrzeja Dębowskiego symboliczny klucz do bram miasta. Pani Basia odczytała również napisany przez nią na tę okoliczność wiersz.
Stary rok pożegnał Wójt Gminy Piątek – Krzysztof Lisiecki, który podziękował Mieszkańcom za poparcie działań zmierzających do odzyskania praw miejskich.

Przy dźwiękach  „The Final Countdown ” grupy Europe rozpoczęło się wielkie odliczanie 10…9…8…7…6…5…4…3…2…1…  Witaj Nowy 2020 Rok! Witaj MIASTO PIĄTEK!!! W tym momencie niebo nad Miastem Piątek rozświetliły tysiące kolorowych gwiazd i pióropuszy sztucznych ogni oraz wystrzeliły setki korków od szampana ufundowanego przez Burmistrza, który złożył życzenia Szczęśliwego Nowego Roku Mieszkańcom.  Na zakończenie pokazu pirotechnicznego wulkany sztucznych ogni podświetliły ustawiony na skwerze geometrycznego środka Polski napis MIASTO PIĄTEK,  wykonany przez TMPiO.   Pierwszy Sylwester na piątkowskim Rynku  zakończył się kwadrans po godz 1:00.

Burmistrz Miasta Piątek – Krzysztof Lisiecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Piątku – Daniel Gorący składają serdeczne podziękowania uczestnikom historycznego wydarzenia, jakim był „Sylwester 2019  z okazji odzyskania praw miejskich”  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji oraz sprawnego i bezpiecznego przebiegu.      

List od Pani Poseł Agnieszki Hanajczyk

Skip to content