Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zbierając nakrętki wspierają podopiecznych hospicjum

Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku zbiera nakrętki plastikowe. Koordynatorem tej szczytnej akcji jest pani Wanda Grabarek. Każdego roku placówka przekazuje kilkadziesiąt worków nakrętek do Zespołu Placówek Edukacyjno ? Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie na zakup sprzętu do rehabilitacji dla podopiecznych tego Ośrodka.
W środę,  21 kwietnia, również przekazano kilka worków nakrętek, które z ogromnym zaangażowaniem przynoszą do szkoły uczniowie.
Ostatnio pani Grabarek, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Piątku, nawiązała również współpracę ze Stowarzyszeniem ,,Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa?, dla których teraz uczniowie podstawówki w Piątku będą zbierać plastikowe korki i nakrętki. To ekologiczne przedsięwzięcie, nie tylko przyczynia się do segregacji odpadów,  ale co najważniejsze będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.
W środę oddano kilkanaście worków nakrętek przyłączając się do akcji ,,ZOSTAŃ SUPER ZAKRĘTAKIEM?  mając nadzieję, że przyczynimy się tym samym do wzbogacenia Hospicjum o tak potrzebny sprzęt i przedmioty, które przyniosą mnóstwo uśmiechu i radości małym pacjentom tego ośrodka.

Apelujemy do uczniów, rodziców i wszystkich ludzi o dobrym sercu, do społeczności szkolnej i lokalnej  ? nie wyrzucajcie nakrętek do kosza, zbierajcie, przynoście do szkoły, skąd zostaną przekazane do w/w instytucji.  Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących dzieci i ich opiekunów. Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz potrzebujących?
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content