Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zebrali prawie 4 tony makulatury

Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przeprowadziła zbiórkę surowców wtórnych. Jesienną zbiórkę koordynowały wychowawczynie I a i III b: p. Marzena Skowron i p. Małgorzata Tomczyk przy ogromnym wsparciu rodziców uczniów ze swoich klas.
Transport do punktu skupu w Konstantynowie Łódzkim zapewnił p. Tomasz Darmach, któremu pomagali: p. Krzysztof Janczak, p. Marcin Lewandowski i p. Małgorzata Biernaciak – rodzice uczniów z klasy I a i III b. Pomagali również pracownicy niepedagogiczni szkoły p. Krzysztof Ulisiak i p. Małgorzata Pęzowicz ? dziękujemy.
Dzięki uczniom i ich najbliższym, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły i wszystkim, którym na sercu leży czystość naszej planety, naszego lokalnego środowiska udało się zgromadzić, wywieźć i sprzedać 3500 kg makulatury, 400 kg kartonu i 75 kg puszek aluminiowych i stalowych.
Uzyskane ze sprzedaży 799 zł zasiliło konto Rady Rodziców.

Najlepsi w zbiórce makulatury:

klasa III b- 1179 kg
klasa I a- 614, 82 kg
klasa VII b- 494,30kg

Indywidualnie:

Makulatura:
Franciszek Błaszczyk klasa III b- 1111,6 kg
Nadia Kacprzak- I a 377,08 kg
Alicja Pofit- klasa I a- 218,65 kg

Puszki:

Mikołajczyk Piotr klasa IV a ? 43,48 kg
Błachowicz Bartosz klasa VI c- 25,08 kg
Matusiak Gabriel klasa II a- 18,08 kg

W imieniu organizatorów zbiórki składamy podziękowania szkolnym koordynatorkom działania, rodzicom z klas I a, III b oraz wszystkim innym rodzicom, dziadkom, Przyjaciołom szkoły, nauczycielom, wychowawcom klas, pracownikom niepedagogicznym za ogromnie zaangażowanym, trud pracy przy ważeniu, załadunku i rozładunku surowców wtórnych, za użyczenie transportu p. T. Darmachowi, za trud pracy w związku z ekologiczną akcją. Podziękowania składamy również wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content