Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zebrali prawie 5 ton makulatury

W czwartek 15 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  odbyła się jesienna zbiórka surowców wtórnych. Koordynatorkami akcji były nauczycielki panie: Wanda Grabarek i Magdalena Wróblewska. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami oraz inni Przyjaciele szkoły bardzo pozytywnie włączyli się do akcji.
Od samego rana parking przed szkołą zapełnił się paczkami  z makulaturą i workami wypełnionymi puszkami. Wszystko było pięknie powiązane i podpisane ? zgodnie z prośbą organizatorek ? za co bardzo serdecznie dziękujemy, bowiem w znacznym stopniu ułatwiło to sporządzenie ogólnego zestawienia.
Zebrano  prawie 5 ton makulatury oraz 155 kilogramów puszek aluminiowych, a pieniądze ze sprzedaży zasiliły konto Rady Rodziców szkoły.
W prawidłowym przebiegu zbiórki wsparli nas rodzice: pani Katarzyna Tylka, która spisywała ważone surowce oraz pan Tomasz Anielak, który swoim samochodem odwiózł zebrane surowce do Punktu Skupu w Kutnie. Przy załadunku pomagali również pracownicy interwencyjni z Urzędu Gminy pan Józef Wasiłowski i pan Jerzy Antosiak.

Wyniki jesiennej zbiórki surowców wtórnych przedstawiają się następująco:
Najwięcej makulatury przynieśli:
1.Franciszek Błaszczyk –  klasa II b ? 892, 20 kg
2.Gabriela Lubelska  –  klasa VI b ? 407, 70 kg
3.Adrian Garus –  klasa VI b ? 375, 05 kg
4.Antoni Wójcik –  klasa  I a ? 322,60 kg

Najwięcej puszek przynieśli:
1.Gabriel Matusiak – klasa I a ? 47 kg 85 dag
2.Bartosz Błachowicz – klasa V c ? 37 kg 10 dag
3.Jakub Gałązka – klasa III b – 26 kg 40 dag
4.Pola Skopiak – klasa II b ? 16 kg 15 dag

Wszystkim organizatorom i współorganizatorom oraz pomagającym w realizacji szkolnego projektu ? cała społeczność szkolna składa ogromne wyrazy wdzięczności ? Państwo motywujecie nas do kolejnych działań  proekologicznych na rzecz środowiska lokalnego. To wszystko czynimy w trosce o czystą i piękną naszą małą Ojczyznę ? Gminę Piątek.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji ekologicznej. Wspólnie troszczymy się o nasze piątkowskie środowisko, by było bardziej czyste i estetyczne.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content