Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejny raz jechali śladami Mieczysława Nowickiego

W sobotę, 23 września las w Witowie stał się areną Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych „Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego”. Była to już 22 edycja tej cieszącej się ogromnym zainteresowaniem imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej przez Powiat Łęczycki, Gminę Piątek i LKS Malina Piątek przy współpracy z miejscowymi placówkami oświatowymi.   

Zawody otworzył Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki wraz Honorowym Obywatelem Piątku – Mieczysławem Nowickim oraz Wicestarostą Powiatu Łęczyckiego – Wojciechem Zdziarskim, przedstawicielem Starostwa Powiatowego – Inspektorem ds. Sportu – Zbigniewem Koconiem i Januszem Jankowskim z Wydziału Promocji Starostwa oraz Prezesem LKS „Malina” Piątek – Bogdanem Urbankiem.

W gronie honorowych gości znaleźli się także: Przewodniczący Rady Miejskiej w Piątku – Daniel Gorący wraz z radnym – Tomaszem Kucharczykiem, olimpijczycy – Kazimierz Maranda i Mirosław Żerkowski, Andrzej Kowalski jeden z pomysłodawców imprezy, Zenon Dąbrowski – radny powiatu łęczyckiego oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych w Mąkolicach, Oszkowicach, Czernikowie i Piątku, ZSMR w Piątku i Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Piątku.
Nad prawidłowością przebiegu wyścigów rowerowych czuwali niezawodni sędziowie: Andrzej Bielicki, Marek Fedoryga, Maria Bielicka i Wiktoria Sołtysek. Pielęgniarka – Wiesława Podstawska wraz ze strażakami OSP Piątek zapewnili opiekę medyczną.
Nad sprawnym przebiegiem wyścigów czuwali nauczyciele m.in. – Aleksandra Raj, Krystyna Grabowska, Magdalena Wróblewska, Krzysztof Korzewski – konferansjer imprezy. Prądu urządzeń niezbędnego dla obsługi imprezy użyczyła organizatorom pani Zdzisława Kujawa, a nagłośnienie zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Piątku na czele z dyrektorem Dariuszem Struszczakiem.

Zdobywcy miejsc na podium (I, II, III miejsca) w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Piątku, LKS „Malina” Piątek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwa Nowickich.
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Puchary i nagrody czekały też na zwycięzców klasyfikacji końcowej szkół.

Podczas ceremonii dekoracji minutą ciszy uczczono pana Andrzeja Dębowskiego, zmarłego w bieżącym roku rzeźbiarza, którego sowy przez wiele lat były nagrodami w klasyfikacji końcowej szkół.

Poszczególnym wyścigom rowerowym towarzyszyła sympatyczna atmosfera i duch rywalizacji z zachowaniem zasad fair play.  Pogoda sprzyjała spędzaniu wolnego czasu w lesie. Po wyścigach i chwili odpoczynku młodzi pasjonaci dwóch kółek oddawali się zabawom na łonie natury. Nie brakowało też pasjonatów grzybobrania. Tradycyjnie imprezę zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek.

wyniki

Skip to content